Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Předokenní rolety Radix
Předokenní rolety Radix

Zaměření venkovních rolet Radix

zaměření předokenních rolet Radix

Montáž venkovních rolet Radix

 • Vybalte venkovní roletu s příslušenstvím a zjistěte, zda-li není poškozená
 • Roletu zkušebně sestavte a zkuste ji umístit na okno. Pokud tam nebude pasovat, upravte výšku - pomocí pilky na železo seřízněte vodící lišty. Roleta by měla být ve vodorovné polozekvůli správnému navíjení.
 • Vodící lišty venkovní rolety předvrtáme tak, aby jsme mohli vrutem připevnit celou sestavu na okno. Průměr vrtáku odpovídá průměru záslepky ( kloboučku ).
 • Sestavíme roletu a připravíme otvor pro prostup oknem nebo zdí. Zaměříme odspodu vodící lišty výšku otvoru pro prostup ovládání. Po vyvrtání prostupu vložíme do otvoru prostupku. Tu upravíme na délku tak, aby délka byla zároveň šířkou prostupu. Širší konec prostupky bude na straně rolety.
 • Na užší část prostupky nasadíme kladku. To uděláme tak, že povytáhneme prostupku, aby vyčnívala cca 2cm ven. Vložením čepele nože prostupku zajistíme. Na vyčnívající část nasadíme kladku a větší silou ji zatlačíme tak, aby pevně držela na prostupce. Kladku můžeme našroubovat na rám okna.
 • Roletu postavíme na okno, protáhneme ovládací šňůru prostupkou a vyvedeme ji do místnosti. Roletu umísatíme tak, aby vodící šňůra volně procházela a nikde nezadrhávala. Roletu nyní můžeme našroubovat na rám.
 • Samonavíječ je dodáván v přednastaveném stavu. To znamená, že ho stačí rozdělat a vložit šňůru, kterou zajistíme do mechanismu pomocí pojistky.
 • Otevření samonavíječe: Zatlačením na horní a dolní L profil, který slouží k přichycení samonavíječe na okno, dojde k posunutí těchto profilů a odjistí se čep. který zajišťuje kryt. Po vysunutí těchto čepů můžete kryt sundat a vložit šňůru. Po zajištění šňůry odjistěte návin. Vyjměte pojistku a návin se začne navíjet. Přidržujte jej, aby nevyskočilo navíjecí kolečko. Samonavíječ uzavřete a našroubujte na okno.

Videonávod na montáž najdete zde.

montáž předokenních rolet Radixuchycení venkovní rolety

 

Návod na používání předokenních roletnávod na používání předokenních rolet

 1. Stažení rolety provedeme tak, že uchopíme šňůru ( pásek ) u samonavíječe, mírným povytažením v horizontálním směru od okna do interiéru se uvolní brzda samonavíječe a tím je možné šňůru ( pásek ) ven ze samonavíječe tak, aby pancíř sjížděl dolů.
 2. Postup ( obr.1 ) opakujte tak dlouho, dokud není pancíř rolety v požadované poloze nebo úplně spuštěn
 3. Vytažení pancíře rolet provedeme tak, že uchopíme šňůru ( pásek ) a svislým tahem shora dolů ji navineme do samonavíječe. Postup ( obr.1 ) opakujte tak dlouho, dokud není pancíř rolety v požadované poloze nebo úplně vytažen do boxu rolety
 4. Při ovládání nesmíme za šňůru ( pásek ) tahat v jiném, než svislém směru, ať směrem dolů, nebo nahoru